הובלה עם מנוף – 4 יתרונות מרכזיים

הובלה עם מנוף
תוכן עניינים
המנוף הוא המכשיר העיקרי שצמח מהמפגש של המכניקה עם המדע. ללא פיתוחו היינו מתקשים להוביל ציוד לגבוה, לבנות רבי קומות ולבצע תיקונים ותחזוקה במקומות גבוהים. להובלת המנוף יתרונות רבים. אנו נמנה 4 יתרונות מרכזיים.

הנפת משקל גדול לגובה ברגע אחד

הובלה עם מנוף מאפשרת הנפת משקל כבד לגובה רב תוך רגע אחד. יתרון זה חשוב לפיתוח המכניקה. חשבו כמה זמן היה לוקח להרים ציוד כבד לגובה לפני המצאת המנוף. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך גם סוגי המנופים והשימוש בהם. למשל בתחום החקלאות, בעבר היו מעמידים סולם גבוה שנשען על העץ ובאמצעותו היו מטפסים לצמרת לצורך קטיף. כך היו עושים בקטיף התמר, האבוקדו והמנגו. הסולם אינו מכשיר יציב וחקלאים רבים היו נפגעים מחוסר היציבות שלו. כיום נעזרים במנוף סל על מנת לבצע קטיף בגובה של 10-15 מטר וכך עוברים במהירות מעץ לעץ. בדומה לכך גיזום עצים הנעשה באמצעות מנוף סל הוא יעיל ובטיחותי.

 

ביד חזקה ובזרוע נטויה

היתרון השני של המנוף הוא החוזק שלו. המנוף עשוי מפלדה חזקה ומקובע לנקודת המשען. החוזק שלו מעניק את הבטיחות לאלו המשתמשים בו. אם ניקח לדוגמה מנוף סל, מחוברת לו זרוע ארוכה שיכולה להתקפל ולהתארך לפי הגובה הרצוי ובקצה שלה מורכב סל. הסל ממתכת חזקה ורחב דיו לשאת אדם או שניים וציוד כבד. אם המנוף מתוחזק כמו שצריך הוא יהיה בטיחותי מכל סולם המגיע לגובה על מנת להוביל ציוד או אנשים.

 

ניידות או נייחות

ישנם מנופים נייחים עם וו הרמה שעומדים בשטח ומתופעלים במקום ספציפי. לעומתם מנופי סל הם ניידים. מנוף סל מקובע למשאית או טנדר, בהתאם לגודל שלהם וניתן לנייד אותם לכל מקום. אם ניקח לדוגמה את הקוטפים הפעולה מאוד פשוטה. מפעיל המנוף נוהג במשאית ומעביר את הקוטף משטח לשטח על מנת לייעל את עבודתו.

 

הזווית היא הקובעת

למנוף בו הזרוע מתכווננת כמו מנוף סל יש יתרון נוסף. ניתן להגיע לכל מקום בכל זווית. כשמגיעים למקום הרצוי מפעיל המנוף מאזן את הזרוע וניתן לעבוד ללא חשש.

זקוקים לעבודות מנוף?
מעוניינים לקבל פרטים על קורס עבודה בגובה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן