הובלות עם מנוף

מהם היתרונות של הובלות מנוף?

מנופים הינם כלי מכני הנדסי שמיועד להרמת גופים כבדים, המשתמשים בעיקרון המנוף. במציאות הבנייה המודרנית שמאופיינת בבנייה גבוהה במיוחד ובבנייה צפופה מאוד, השימוש במנופים לצורכי הובלות הפך לנפוץ מאוד, הן לאור צורך וכורח והן לאור ויתרונות רבים. במאמר הקרוב נסביר על היתרונות הרבים שיש בשימוש במנוף עבור הובלות 

שימושי המנוף השונים וחלקיו

יש המון סוגים של מנופים, וכל אחד מסוגים אלו מתאים לתעשיות שונות ולמטרות שונות. המנופים הגדולים והמסיביים ביותר לרוב משמשים את ענף התעשייה והבנייה לשם הרמת ציוד כבד לגבהים גבוהים במיוחד.

אלו מספר חלקים נפוצים במנופים רבים. ראשית, ישנו בסיס המנוף, שעליו מורכבים יתר חלקי המנוף. לרוב, מדובר ביציקת בטון כבדה שמטרתה לייצב את המנוף. במנופים קטנים יותר, ייתכן שיהיה מדובר במסילה ובה משקולות בטון בשביל לאפשר ניידות גבוהה יותר. שנית, ישנו המגדל, או הצריח, שמתחבר לבסיס המנוף ונישא עד לסופו, שם לרוב יושב המפעיל המנוף, או מנופאי. בחלקו העליון של הצריח מחוברת יחידת ההנפה, קרי העגורן. ציר הסיבוב, כלומר, היחידה שמאפשרת את סיבוב המנוף לעיתים נמצאת בבסיס העגורן ולעיתים נמצאת בבסיס הצריח, בהתאם למנוף.

בתעשיית ההובלות, כיוון שנדרשת ניידות גבוהה של מנופים בין אתרים ויעדים שונים, לרוב המנופים יהיו על גבי משאיות, וכך יאפשרו גם הובלות עם מנוף והנפה של ציוד כבד ליעדים גבוהים וגם ניידות בין יעדי הובלות שונים בתוך העיר ומחוצה לה.

השימוש במנופים בתעשיית ההובלות בישראל

כפי שצוין, סגנון הבנייה בעולם ובישראל (במיוחד במרכז הארץ) מאופיין בבנייה גבוהה. החל משנת 2007, חלק זינוק משמעותי בבניית מבני מגורים גבוהים העולם על 8 קומות. יש לכך סיבות רבות, כמו עלייה בקצב גידול האוכלוסין וכן מיעוט בקרקעות לבנייה, במיוחד במרכז הארץ אך גם בערים גדולות בצפון הארץ (למשל חיפה) ובדרומה (באר שבע). כך או כך, הבנייה הפכה גם גבוהה יותר וגם צפופה יותר.

לכן, רוב החברות המבצעות הובלות עם מנוף בישראל משתמשות במנופים שונים. עובדה זו אינה מפתיעה כלל, שכן אנשים רבים צריכים שינוע של ציוד כבד, כמו פסנתר, מיטות, ארונות ועוד, אל יעדים גבוהים (כאמור, הבנייה גבוהה). למנוף יתרונות רבים בתעשייה זו, ובחלקי המאמר הבאים נפרט מה הם.

הרמה ושינוע של ציוד כבד

ובכן, עובדה זו אינה מפתיעה כלל, והיא למעשה היתרון המרכזי של הובלות עם מנוף. כמובן שמנוף הינו דבר הכרחי בכל הקשור לציוד שלא ניתן להוביל ולהרים אותו באמצעות אנשים. אולם היתרון של המנוף נוגע גם לציוד כבד שמספר אנשים יכולים להרים אותו יחד – מיטות, ארונות, ספות וכל ריהוט אחר. המשימה להרים ולהוביל ציוד כזה הינה מורכבת, ודורשת כוח פיזי, מספר רב של אנשים, תמרון בחללי מדרגות צרים וצפופים ופוטנציאל לנזק פיזי לסבלים ונזק כלכלי לרכוש. לכן, היתרון המרכזי של הובלות עם מנוף הינו היכולת להרים ציוד כבד מאוד בקלות וביעילות.

קלות ומהירות בתפעול

ובכן, המנופים המשמשים להובלות שונים מאוד מן המנופים המשמשים לתעשיית הבנייה וכד'. מנופי ההובלות לרוב יותקנו על גבי משאית, דבר שיאפשר ניידות ומהירות רבה בהגעה אל יעדי ההובלה והפריקה, וכן הזמן מפתיחתם ועד תחילת העבודה עימם הינו קצר מאוד, דבר שמהווה יתרון משמעותי בכך שמקצר את הזמן הנדרש לשם ההובלה – בוודאי ביחס להובלת הציוד שלא באמצעות מנוף.

אנו ב"תומר מנופים" מתמחים במיוחד במה שנקרא "עבודה בגובה"
קורס עבודה בגובה במתנה אצלכם בשטח למזמינים שירות השכרת מנוף סל אדם!

ברשותנו כל הציוד הנדרש לביצוע כל סוגי העבודות בגובה בתחום ואנו עובדים אך ורק על פי חוקי ותקנות הבטיחות ועבודה בגובה! לצורך ביצוע עבודה בגובה אנו מעמידים לרשות לקוחותינו מנופי סל-אדם חדשים כולל אישורי מהנדס בודק בתוקף, ריתמות בטיחות וקסדות חדשות מהטובות ביותר בעולם! המנופאים שלנו, הם לא רק מנופאים, הם גם מדריכי עבודה בגובה. כך, שאם במקרה תוקף ההסמכה שלכם נגמר או לחלופין אתם צריכים לבצע קורס עבודה בגובה? תוכלו לעשות זאת בשטח בנוסף לעבודה שלכם ללא בזבוז זמן וכסף יקר!

לא יודע איזה מנוף
אתה צריך?

התקשר עכשיו לקבלת
יעוץ מקצועי!

💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן