הכי קל עם מנוף סל והכי חשוב שיהיה בטוח

תוכן עניינים
מנוף סל מיועד לנשיאת משא במשקל גדול ולגובה ומאפשר ניידות שוטפת. עם זאת הוא חייב להיות בטיחותי. המאמר יעסוק בעניין הבטיחות של מנופי סל.

בטיחות זו מילת המפתח

מנוף סל הוא מנוף הידראולי אליו מחוברת זרוע טלסקופית עם סל. בלחיצת כפתור הזרוע עולה לגובה רב ומסוגלת לשאת משקל כבד מאוד. לשם כך חייבת להישמר הבטיחות. מצד אחד יש לדאוג לבטיחות העובדים הנמצאים למטה כדי שחלילה לא יפגעו במקרה של תקלה או נפילת משא. מצד שני, יש לדאוג לבטיחותו של האדם הנמצא בסל ועוסק בעבודות שונות. נקודה נוספת היא לדאוג לבטיחות הציוד והסחורה כדי שלא יינזקו או ייפגעו. לפיכך, אין להעמיס בסל ציוד מעבר למשקל שהוא יכול לשאת. בנוסף, אין לעבוד עם מנוף סל בתנאי מזג אוויר קשים. עבודות חשמל מאוד מסוכנות בלילה גשום המלווה ברוחות חזקות. על אף זאת, עובדי חברת החשמל נאלצים לעבוד גם בתנאים כאלו ועושים שימוש במנופי סל. לכן מעקה הבטיחות של הסל חייב להיות מעל גובה המותניים של האדם שבתוכו. התקנת רשת בטיחות מתחתית הסל ועד למעקה נחוצה אף היא למען הבטיחות.

 

הפעלה בטיחותית של המנוף

את המנוף יכול להפעיל רק אדם בעל רישיון והסמכה ולכן הוא חייב לתפעל את המנוף בבטחה. המנוף מרים את בעל המקצוע הנמצא בסל לגובה על ידי ציר מסתובב ולכן המנופאי חייב לאזן את הסל כדי שבעל המקצוע לא יהיה בשיפוע, אלא ישר. את הפעולות הללו עושה המנופאי באמצעות שלט. לפיכך, בעל מקצוע שברשותו רישיון להפעלת מנוף יכול לבצע את שתי הפעולות. דהיינו, להפעיל ולאזן את עצמו באמצעות השלט.

 

כיצד מתפעלים את המנוף?

המנוף מורכב על משאית ואינו קבוע ולכן יכולים לתפעל אותו בכל מקום. הזרוע המותקנת על ציר המנוף יכולה לנוע באופן מעגלי, היא יכולה להיפתח ולהתקפל כי החלקים שלה אחד בתוך השני. הסל נמצא בקצה שלה ובתוכו מעבירים ציוד או איש מקצוע לפי הצורך. התפעול הוא אוטומטי ולכן אדם אחד יכול לתפעל אותו במידה ומחזיק ברישיון.

 

מנוף סל
מנוף סל
זקוקים לעבודות מנוף?
מעוניינים לקבל פרטים על קורס עבודה בגובה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן