השכרת מנוף סל לעבודות לילה

תוכן עניינים
חברות רבות שוכרות שירות של מנוף סל בלילה. זהו הזמן הטוב ביותר מבחינת התנועה בכבישים וכמות הולכי הרגל המועטה. כשמבצעים עבודות בלילה, חייבים לשמור על בטיחות העובדים. המאמר יעסוק בשימושים השונים של מנוף סל בלילה וכיצד שומרים על הבטיחות בשעות אלו.

השעות הקטנות של הלילה

השכרת מנוף סל בלילה היא פרקטית מאוד לעבודות שאינן מורכבות. ישנן חברות המשכירות מנוף סל בלילה באופן שיטתי על מנת להתקין או לתקן ציוד בגובה שלא ניתן להתקין באור יום. ביום התנועה באזורים בין עירוניים ועירוניים גדולה, יש פקקים או עומס וזה מעכב את העבודות. הלילה הוא הזדמנות נהדרת להימנע מפקקים ולהפוך את העבודה לאפקטיבית וכך גם לחסוך בזמן.

 

לאילו עבודות משתמשים במנוף סל בלילה?

ישנן עבודות בגובה המחייבות אור יום. לדוגמה: גיזום עצים, שיפוצים, צבע, הובלת חומרי בנייה וציוד תעשייתי. לעומתן ישנן עבודות בגובה שהלילה הוא הזמן הטוב ביותר עבורן. למשל: עבודות חשמל או תאורה דחופות, התקנת שלטי פרסומת, התקנת מצלמות מהירות או מצלמות אבטחה ועוד. בשל העובדה שהעבודות הללו נעשות בלילה יש להקפיד כפליים על הבטיחות.

 

מהם כללי הבטיחות לעבודה בגובה בלילה?

עבודות בגובה בלילה חייבות להיות מאובטחות באמצעות תאורה, שילוט זוהר ובולט ולעיתים אף משטרה שתחסום את המקום למעבר של הולכי רגל או מכוניות. העבודות נעשות באמצעות מנוף סל גדול המורכב על משאית גדולה. המעבר מתחת למנוף מסוכן ולכן צריך לאבטח את האזור. בנוסף, המנוף עצמו צריך להיות מואר על מנת להזהיר. העובדים הנמצאים בתוך הסל המורכב לזרוע המנוף חייבים להיות מוגנים. הם צריכים לחבוש קסדות וכפפות ולעיתים אך להיות קשורים בכבלים מיוחדים לסל. עבודות בגובה הן יעילות בלילה אך יש לעשות אותן באופן מאובטח.

 

תפעול מנוף סל בלילה

מפעיל מנוף סל בלילה כמו ביום, חייב להיות בעל רישיון בהתאם לסוג המנוף, לגובה ולמשקל. הוא חייב להיות מקצועי ומנוסה בעבודות בלילה ולנקוט במשנה זהירות. גם המנופים של החברה המשכירה אותם צריכים להיות תקינים ומתוחזקים באופן שוטף ובתדירות.

זקוקים לעבודות מנוף?
מעוניינים לקבל פרטים על קורס עבודה בגובה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן