סקירת גשרים​

אחד מהדברים הכי בסיסיים שאפשרו למין האנושי להתפתח ולגלות אזורים חדשים בעולם שסביבנו הוא גשרים. גשרים איפשרו ומאפשרים לנו לחצות תוואי שטח קשה כמו נהר או עמק במהירות ובקלות. המונח גשר משמש כיום גם כסימן לחיבור בין שני צדדים או עמדות המרוחקים זה מזה. אין ספק שגשרים הם מהמבנים ההנדסיים הכי חשובים בכל תשתית תחבורה בעולם.

בגלל שגשרים הם כל כך חשובים, ובגלל שגשרים בעידן המודרני צריכים להתמודד עם משקלים כל כך גדולים, שלמי שאינו מעורב בתחום הם יכולים להישמע לפעמים דמיוניים – חשוב מאוד לבדוק אותם אחת לכל פרק זמן מסוים. בטקסט הזה תוכלו לקרוא בדיוק על הבדיקה הזו – סקירת גשרים, ועל כל מה שצריך לדעת בנושא.

מה זה סקירת גשרים?

סקירת גשרים, במילים פשוטות יחסית להנדסה אזרחית, היא בחינה הנדסית וויזואלית של מצבו הטכני של הגשר, העמידות שלו וההשפעה שהייתה למשקלים שהוא נשא מאז בנייתו או מאז התיקון האחרון שלו. סקירת גשרים היא פעולה שיש לבצע במרווחי זמן קצרים יחסית, בשל המשקל הרב.

סקירת גשרים היא פעולה נפוצה מאוד בעולם כולו, מפני שגשרים הפכו להיות אחד הפתרונות המועדפים על מתכנני ערים לניתוב של עורקי תחבורה ראשיים. הודות להתפתחויות מדעיות, טכנולוגיות והנדסיות – כיום ניתן לבנות גשרים שיכולים להחזיק משקלים עצומים בתוך זמן קצר.

העובדה שניתן לבנות מספר גשרים בחפיפה אחד לשני מאפשרים ניצול טוב יותר של השטח, מה שהופך אותם לפתרון משתלם כלכלית עבור רשויות מקומיות שצריכות להתמודד עם שטח מצומם ומספר גדול של כלי רכב. יחד עם גידול במספר הגשרים – גדל גם הצורך בסקירות גשרים.

איך עושים סקירת גשרים?

סקירות גשרים נעשות על ידי מהנדסים שהוכשרו לכך. המהנדס משתמש בידע המקצועי שהוא רכש בלימודיו ובעבודתו בשביל לבחון מה הייתה השפעת מזג האוויר, המשקל ועוד גורמים על מצבו הטכני של הגשר. במידה ובמהלך הסקירה המהנדס מוצא שהגשר מסוכן – יכול מאוד להיות שהוא הצליח למנוע אסון בקנה מידה אדיר. דוגמא לאסון כזה ניתן לראות באסון גשר המכביה.

אולם גשר המכביה היה קטן יחסית, ואילו הגשרים שאנחנו רגילים לראות היום בארץ הם גדולים יותר וגבוהים יותר. לכן כדי לבצע סקירת גשרים יסודית, על המהנדס להשתמש בבמת הרמה, או כפי שקורה ברוב המקרים – מנוף סל אדם. על ידי שימוש במנוף המהנדס יכול להגיע עד לגשר עצמו ולבחון את כל החיבורים ואת כל הסדקים בצורה יסודית ומדויקת.

תומר מנופים

'תומר מנופים' היא אחת החברות הגדולות בישראל להשכרת פתרונות לעבודה בגובה. תומר מנופים מציעה שירות שמסייע לחברות הנדסה אזרחית שמבצעות סקירת גשרים.

'תומר מנופים' מתגאה ברזומה מכובד שמתפרס על פני יותר מחמש עשרה שנה עם אלפי לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ.

סיכום

לסיכום, אם אתם מבצעים סקירת גשרים, ואתם מחפשים מקום לשכור ממנו מנוף סל – תומר מנופים ייתנו לכם את השירות הכי טוב שתוכלו לקבל. בדיוק כמו שסקירת גשרים היא חשובה, כך גם בתומר מנופים בודקים את כל הציוד שלהם לפחות פעם בשבוע כדי לוודא שהוא בטוח ומסוגל לאפשר להם לתת ללקוחות שלהם את השירות הכי טוב שיש.

יתרון נוסף ב-'תומר מנופים' הוא, שבמידה ואין לכם אישור עבודה בגובה, כל העובדים ב-'תומר מנופים' עברו הסמכה של משרד הכלכלה והתעשייה להעביר קורס עבודה בגובה. אז אם חסר לכם אישור עבודה בגובה בשביל סקירת גשרים – 'תומר מנופים' יכולים לעזור לכם מבחינות רבות.

לא יודע איזה מנוף
אתה צריך?

התקשר עכשיו לקבלת
יעוץ מקצועי!

💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן