עבודה בגובה

תוכן עניינים
עבודה בגובה הולכת ונעשית נפוצה עם השנים. בגלל שמדינת ישראל היא אמנם מקום בעל הון אנושי רב אבל די מעט עתודת קרקע, עם הזמן הבנייה הולכת ונעשית יותר ויותר באופן מאונך ופחות ופחות במאוזן. התוצאה הישירה של העובדה הזו היא שהביקוש לעבודה בגובה הולך ועולה. כך למשל, הצורך במנקי חלונות שיודעים לעשות סנפלינג צמח באופן אדיר בשנים האחרונות. למעשה, יש המון עבודות שנעשות בגובה. קחו לדוגמא את המשימה של החלפת מנורה בקניון הקרוב לביתכם. במרבית הקניונים משתמשים בבמות הרמה, כלי קלאסי לעבודה בגובה, בשביל להגיע למנורות. זאת מפני שהתקרות בקניונים גבוהות מאוד. בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא איפה מזמינים עבודה בגובה, מה נחשב בכלל "עבודה בגובה" ועל החשיבות של קורס עבודה בגובה.

עבודה בגובה – רק עם קורס עבודה בגובה

לצערנו אנחנו שומעים כל חודש על עובדים באתרי בנייה שנהרגו או נפצעו באורך קשה כתוצאה מנפילה מגובה כבר שנים. כדי להילחם בתופעה הזו חוקקה מדינת ישראל חובת השתתפות בקורס עבודה בגובה עבור כל מי שרוצה לעבוד בגובה. גם מי שעבר הדרכה לעבודה בגובה חייב בריענון פעם בשנתיים.

משרד הכלכלה והתעשייה, שאחראי על יישום החוק, מסמיך מדריכים בעלי ניסיון בעבודה בגובה להדריך ולרענן עובדים בעלי ניסיון פחות. לכן חשוב מאוד שמי שמעביר את ההדרכה או הרענון יהיה מדריך שהוסמך לכך, משום שאם הוא לא – ההדרכה אינה נחשבת בעיני החוק ואסור לעובד לעבוד.

המטרה של קורס עבודה בגובה היא לוודא שכל מי שעובד בגובה מודע לטכניקות השונות של עבודה בגובה, לסכנות האפשריות שלה ולדרכים לנטרול הסכנות הללו. ב-'תומר מנופים' מציעים העברה של קורס עבודה בגובה חינם בכל הזמנת מנוף סל אדם, מה שיכול לסייע לקבלנים ובעלי מקצוע רבים.

מה נחשב "עבודה בגובה"

החוק מגדיר "עבודה בגובה" ככל עבודה שמתבצעת יותר משני מטרים מעל פני הקרקע. בפועל, סוגי עבודה רבים נכנסים תחת ההגדרה הזו. כך למשל התקנת מנוע של מזגן, התקנה של דוד שמש ותיקון של האיטום במעטפת החיצונית של הבניין – כולם נכנסים תחת אותה הגדרה. גם גיזום עצים, תליית שלטים ואפילו הרחקת יונים יכולים להיחשב בעיני החוק כעבודה בגובה ודורשים קורס ייעודי.

כשרוב האנשים חושבים על עבודה בגובה הם ככל הנראה חושבים על עבודה במנופים, מנופי סל, במות הרמה או גלישת בניינים. המחשבה הזו אינה שגויה, ואלו אכן הטכניקות העיקריות של עבודה בגובה. גם עבודה על פיגומים נחשבת עבודה בגובה. לא רבים יודעים, אבל גם עבודה על סף בור שהעומק שלו גדול משני מטרים נחשבת עבודה בגובה, למרות שהעבודה מתבצעת על פני הקרקע.

תומר מנופים – הפתרון שלכם לעבודה בגובה

'תומר מנופים' היא אחת החברות הוותיקות בתחום העבודות בגובה בישראל, כשברזומה שלה ניתן למצוא קרוב ל-10,000 עבודות ויותר מ-5,000 לקוחות לאורך חמש עשרה השנים בהן החברה קיימת. 'תומר מנופים' מקפידים שכל העובדים שלהם יהיו בעלי אישור עבודה בגובה בתוקף, ומקפידים לבדוק את כל הציוד לפחות פעם בשנה כדי לשמור על בטיחות העובדים והלקוחות כאחד.

סיכום

לסיכום, עבודה בגובה היא למעשה כל עבודה שקיימת בה סכנת נפילה מגובה של שני מטרים ויותר. כדי לבצע עבודה בגובה על העובד לעבור הכשרה ייעודית אחת לשנתיים. חשוב מאוד להקפיד על הבטיחות כשעובדים בגובה, מפני שהסיכון לחייו של הפועל במסגרת העבודה הזו הוא גבוה.

אצל 'תומר מנופים' תוכלו למצוא פתרונות לכלל עבודות הגובה, במחירים אטרקטיביים לכל כיס תוך הקפדה על כל הוראות הבטיחות, כולל אלו של יצרן הציוד.

זקוקים לעבודות מנוף?
מעוניינים לקבל פרטים על קורס עבודה בגובה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן