עבודות איטום באמצעות מנוף סל

תוכן עניינים
עבודות איטום באמצעות מנוף סל מתבצעות כאשר יש לאטום מבנים או מקומות גבוהים שלא מתאפשרת הגעה אליהם בדרך אחרת. מנוף סל משמש בדרך כלל לנשיאת משאות כבדים, אך ניתן להשתמש בו גם לביצוע עבודות איטום ועבודות דומות.

עבודות איטום באמצעות מנוף סל, כל מה שחשוב לדעת

עבודות איטום באמצעות מנוף סל מוגדרות כעבודות בגובה על פי תקנות הבטיחות לעבודה (עבודה בגובה) 2007. כדי לבצע עבודה בגובה, יש לקבל הכשרה מתאימה ובסופה לעובד יש אישור לסוג זה של עבודה.

עבודת איטום היא כל עבודה שמטרתה לאטום חלק מסוים בבית או מחוץ לו, בדרך כלל בגלל בעיות רטיבות, סדקים ועובש שנוצרו עקב הרטיבות. כאשר אנו מדברים על עבודות איטום, נכלל בסוג זה של עבודות איטום גגות, איטום חלונות, איטום מרפסת שנוכל לגלות את הצורך באיטומה כשתהיה נזילה ממנה לתוך הבית, בדרך כלל בחורף, איטום קירות חיצוניים ואיטום מרתף. כל סוג של עבודת איטום דורש סגנון עבודה אחר ושימוש בחומרים מתאימים לסוג העבודה. כאשר יש צורך בעבודת איטום באמצעות מנוף סל, כנראה שמדובר בעבודה שמתבצעת בגובה רב, וסביר להניח שאין דרך אחרת לבצעה. מנוף סל, הוא מנוף נייד, שניתן לשנע אותו ממקום למקום בקלות, ויכול לשמש לנשיאת משאות כבדים אך גם לביצוע עבודות בגובה על-ידי בני אדם. מנוף הסל שימש בעבר הרחוק בתעשיית הטקסטיל בלבד, אולם בחלוף השנים אומץ גם בתחום הבניה והתעשייה ובהמשך גם לביצוע עבודות שונות שמצריכות הגעה למקומות גבוהים כשאין דרך אחרת לעשות זאת. כאשר יש צורך לבצע עבדות איטום, למשל של קירות חיצוניים בבניין גבוה מאוד ולאורך כל הקיר או חלק גדול ממנו, יש צורך לעשות שימוש במנוף סל.

 

עבודות איטום באמצעות מנוף סל
עבודות איטום באמצעות מנוף סל

 

איך לדעת איזה מנוף סל מתאים לעבודת האיטום

מנופי סל, כמו מוצרים אחרים בתעשיית הבניה והשיפוצים, מונים סוגים רבים ומגוונים, מנופים במשקלים שונים וכאלה שמסוגלים לשאת עומס כזה או אחר ויש לדעת להתאים את מנוף הסל לעבודה שלה הוא נדרש. כדי להיות בטוחים איזה מנוף סל יתאים לעבודה אותה אתם מבקשים לבצע, כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום ולפרט בפני החברה עמה תבחרו לעבוד מה הצרכים שלכם ולאיזו עבודה מיועד מנוף הסל. יש לציין לכמה שעות אתם זקוקים למנוף הסל ומה המשקל המרבי שעליו לשאת בעת השימוש. חברה שמתמצאת בתחום תדע להתאים לכם את מנוף הסל עבור העבודה אותה תרצו לבצע ואף לשדך לכם איש מקצוע מיומן. אל תשכחו לדרוש את אישור העבודה בגובה של איש המקצוע או ההנדימן אותו שכרתם לעבודה.

 

לסיכום

עבודות איטום באמצעות סל מנוף הן עבודות שמבוצעות בגובה ולכן הן עבודות שדורשות יותר תשומת לב לתקנות העבודה והבטיחות (עבודה בגובה). כאשר אתם שוכרים הנדימן או עובד מקצועי לביצוע עבודות איטום באמצעות סל מנוף עליכם להקפיד גם על הידע המקצועי והניסיון שלו בעבודות איטום, אך גם על ההכשרה המקצועית שלו לעבודות בגובה ועל כך שיש לו אישור מתאים. כדי למנוע תקלות ואי-נעימויות, תמיד כדאי לעבוד מול חברה רצינית ומקצועית ששמה הולך לפניה בתחום עבודות האיטום באמצעות סל מנוף ולוודא שיש לה את המענה המקצועי המתאים לכם.

זקוקים לעבודות מנוף?
מעוניינים לקבל פרטים על קורס עבודה בגובה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן