תפקידיו של מנוף זרוע

מנוף זרוע
תוכן עניינים
ישנם לא מעט סוגים של מנופים המשמשים את התעשייה, אך יודעי דבר יטענו כי מנוף זרוע נחשב לטוב ולנפוץ שביניהם, בשל ריבוי התפקידים שלו. המאמר יפרט את תפקידיו השונים.

מה זה מנוף עם זרוע?

מנוף זרוע הוא מנוף שלו זרוע טלסקופית או הידראולית ארוכה ממתכת שיש לה כושר הרמה רב. מנופים כאלו מתחלקים לשני סוגים: מנוף זרוע המותקן על משאית או מנוף עצמאי. בנוסף, הזרוע יכולה להיות ישרה ואנכית או בעלת מספר זרועות המגיעות למקומות צרים ומסובכים ויש להן יכולת להתקפל.

 

תפקידיו של מנוף הזרוע

מנוף זה מרים משקל רב לגובה לא רק של ציוד, אלא גם של בני אדם. באמצעות סל המחובר לזרוע ניתן להרים אפילו 2 אנשים לצורך עבודות כמו: שיפוצים, תיקונים, הובלה וחילוץ. לדוגמה: חברות ההובלה משתמשות בו לצורך העברת דירה מבלי צורך לפרק ולהרכיב את הריהוט ומבלי לעשות שימוש במדרגות או במעלית. התכולה עוברת ישר מהמרפסת או חלון רחב וכך קל יותר למוביל החוסך זמן וכסף. תפקיד נוסף ומשמעותי לסוג זה של מנוף הוא בעבודות של פינוי פסולת. באתרי בניה ניתן למלא את הסל בפסולת שהצטברה ולהוריד לאשפה, לפנות גזם שהתאסף וכד'. הוא ממלא תפקידים נוספים כמו: ניקוי חלונות של גורדי שחקים, תליית שלטי חוצות, תליית תאורה, שיפוצים ועוד. היכולת שלו להיכנס למקומות צרים עוזרת להגיע למקומות שעלולים לסכן את הבטיחות אם לא היו על מנוף מסוג זה.

מנוף זרוע
מנוף זרוע

בחירת מנוף איכותי

כשבוחרים מנוף מסוג זרוע יש לבחור דגם איכותי שיעשה את העבודה. ניתן להשכיר מחברת מנופים אמינה שירותים לפי שעה ולקבל עובד מוסמך מהחברה, ביטוח ואחריות. מי שנוהג במנוף חייב להיות בעל רישיון לכך ולא ניתן לעשות זאת לבד. קבלנים רבים שוכרים את שירותי המנופאים לתקופה ארוכה אך לא לפני שהם בודקים את ההסמכה שלהם. בנוסף, התאמת המנוף לצורך המטרה מאוד משמעותית. לפיכך, צריך לדעת מראש לאיזה צורך משכירים אותו, לאיזה משקל ולאיזה גובה. ניתן לקבל גם ייעוץ מהחברה המשכירה לגבי המנוף המתאים. חשוב גם לקבל על החברה המלצות.

זקוקים לעבודות מנוף?
מעוניינים לקבל פרטים על קורס עבודה בגובה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
💬 רוצים להתייעץ?
Scan the code
דילוג לתוכן